2008. július 29., kedd

a rubin lakodalom

a rubin lakodalom



Alison, Josie, Lois, Rosalind

Szombaton Bournemouth-ba utaztunk egy rubin lakodalomra: a vônk, Ed szüleinek 40. házassági évfordulójuk volt. Ed elôre tanácsolta nekünk, hogy nincs szükség ajándékot hozni, szerinte a szülei csak az évfordulójukat a rokonaik és barátaik társaságában ünnepelni kivánják, és ajándékokat egyáltalában nem akarnak.

Kicsit korán érkeztünk a 3 órás út után, így parkoltunk a háztól 30 m-re és szunyókáltunk egyet az autónk hátsó ülésén, hogy ne legyünk feltûnôek. Amikor ébredeztünk, észrevettük, hogy megérkeznek más vendégek borral és (cserepés) növényekkel a kezükben: ó jaj! Szép csendben elslisszoltunk suttyomban, hogy valami ajándékot keressünk. Sajnos nem volt semmi bevásárlóközpont a közelben. Beugrottunk egy kis palántanevelô üzletbe, de a szezon vége volt, így nem volt megfelelôjuk. A végén vettünk egy üveg bort egy közeli benzinkúton, a bolt legdrágább bora, de be kell vallanom, hogy sajnos nem volt különös! Amikor bementünk a házba, az ajtó nyitva volt és Ed szülei a kertben voltak, így lehetett az “ajándékunkat” névtelenül hagyni az elôszobában a többi (szebb) ajándék között.

A lakodalom nagyon élvezetes volt, sütött a nap, és nagyon finom volt az étel. Ed családja nagyon szimpatikus, és persze nagyon örültünk, hogy láthatjuk Ed-et és a lányunkat, Ali-et és a két unokánkat, a Josie-kát és a Rosalind-ot (már egy hónapos).

Ed szülei mintegy 80 vendéget meghívtak, rokonok mellett számos barátot, akikkel megismerkedtek a 40 éves házasságuk alatt (és a házasságuk elôtt is). Ki volt a legelôkelôbb vendég? Kétségkívül az a férfi, aki néhány évvel ezelôtt a “Viennetta” fagylaltot kitalálta. Persze különösen a nôk, amikor azt hallották, hogy “ô” jelen van, kezdtek felajzottak és izgatottak lenni, és neki esni akartak, de szerencsére nem volt súlyos rendbontás.

Az asztalnál egy profi zenész (kürtjátszó) mellett ültünk. A feleségével, egy profi énekessel is beszélgettünk: félangol-félkínai, Hong Kong-ban született nô, aki közelte velünk, hogy a brit uralom vége óta feltûnôen hanyatlik a sznobizmus a volt kolóniában: azt válaszoltam, hogy tehát nyilvánvalóan jó dolgokat várhatunk a kínaiaktól valamikor a jövôben, amikor Anglia kínai kolónia lesz. A kürtjátszó és a felesége sok országban vett részt koncerteken, Magyarországot is beleértve. Csak egy magyar szót tudtak: “kijárat”. Az asztalnál ülôk egyetértek, hogy minden nyelven a kijáratot jelentô szó a leghasznosabb szó, és ennek az okairól izgatottan beszélgettünk néhány percig (pl milyen szó hasznosabb akkor, ha az ember egy óriási parkoló van stb). Én magam a walesi nyelven csak a kijáratnak megfelelô szót tudom: “allan”, ami az angolok szempontjából úgy néz ki, mint valaki férfi neve (bár rossz helyesírással ! ).

2008. július 24., csütörtök

testvérek: Rosalind és Josie


leáldozik az építôk uraldalmának!!



A csillogó új oldali ösvény és küszöb

2008. július 23. szerda

Hihetetlen, de igaz. Az új mosókonyhánk és a többi projekt majdnem készen van, valszeg csak egykét nap munka van hátra: James, a fônök jön hétfôn vagy kedden a maradék feladatokat elvégezni, vagyis:
- befejezni a ház melletti ösvényt, ami vezet a ház mögötti kerthez (ma Steve és Dan végezték a mosókonyha küszöbének az építését és majdnem befejezték az oldali ösvényt is, de a végén sajnos kifogytak az anyagok, vagyis a kavics)
- befejezni az új mosókonyha padlóját, és a falainak belsô vakolását stb
- kitisztani és kijavítani a ház eredeti ereszcsatornáit
- új ventilátort felszerelni a kamrában (???)


Már használjuk a még nem kész mosókonyhát: fel van szerelve benne a mosógép, az új szekrények már tele vannak a szokásos kacattal, több hely van így a konyhában és a kamrában, és jobban is néznek ki. Ezentúl még több kacatot is felhalmozhatunk: hurrá! Valamelyik napon nekünk mázolni / festeni elkezdeni kell, de elôbb néhány nap/hét pihenôt kérünk: kegyelemért a lábad elôtt esdekelünk, kedves olvasó!

Alig hihetem: lehetséges-e, hogy egy pár nap múlva, építôk nélküli napokra/hetekre/hónapokra/évekre ébredünk???? Pukkanni fognak a dugók, az biztos. Késô áprilisban indult el a munka, akkor Lois csak 61 éves volt: fiatal, optimista, derûs, idealista, pozitív, szenvedélyes, dögös. Most már 62 éves, öreg, élemedett, pesszimista, borús, cinikus, negatív, kimért, banya. Szóval eltörött ember: szóval nálam sokkal jobb állapotban van.

Csak viccelek, de nehéz és nagyon kockázatos megpróbálni idegennyelven viccelni, eltûnik vagy béna lesz az eredeti vicc, és nem vagyok biztos, hogy megértetem magam. {hanghatások: a háttérben elôre felvett nevetés}. Hurrá, végre megértettem magam, még egyszer köszönöm! Ezt dallal befejezem, pillanat, meggondoltam magam. Hát ennyi, na pááá!

Mindeközben szépen gyarapodik a családunk. Az új unokánk, a Rosalind gyorsan fejlôdik, és milyen cuki a Josie is, nem?!

2008. július 22., kedd

szülinapi buli, katolikus maffia


2008. július 19.-20.

Szombat délelôtt 9-kor elutaztunk kocsival Cambridge-be egy szülinapi bulira: a húgom, Jill 50 éves lett az idén (hogy egészen pontos legyek 2 hónappal ezelôtt). Három óráig tartott az út. A szándékunk az volt, hogy útközben nem megyünk be semmi nagyvárosba, de kicsit eltévedtünk és egyik ponton Coventry központjában kötöttünk ki – ami nem kellemes élmény (mikor utoljára voltunk itt, 2001. szeptember 11.-e volt: végzetes nap!)

Fél egykor érkeztünk, és láttuk, hogy már kezdôdött a buli Jill és a férje, Peter háza mögötti kertben. Mintegy 50 vendég jelen volt, a csoport összetétele vegyes és érdekes volt:
- a szomszédok
- Jill némelyik kollégája (angol tanárok)
- Jill némelyik régi barátja (gimiskoruk óta ismerik egymást)
- Némelyik tagja a katolikus templomnak, ahol Peter helyettes papként dolgozik, és a “katolikus maffia”, az apácát, “Sister Barbar-át” is beleértve, aki a Big Brother valóság-mûsor lelkes rajongója: úgy látszik, hogy nem zavarja a fülét az állandó káromkodás, nem zavarja a szemét a folyamatos meztelenkedés és szerelmeskedés stb!

A vendégek nagy része “keleti” emberek (szárad Kelet-Angliából valók), de Jill legrégibb barátnôje, Jill P.O és a férje Nyugat-Angliában lakik, mint mi, így lehetett nosztalgiázni együtt a tavalyi árvizekrôl. Jill P.O. férje Worcesterben dolgozik tanárként, és a végzetes napon éppen hazavitt a diákjait busszal Drayton Manor vidámparkból, és az árvizekbôl kifolyólag a buszuk vesztegelt az M5-ös autópályán. Persze egész éjjel csengettek és rezegtek a diákok mobiltelefonjai. Rééémes!!!!!!!

A buli után egy cambridge-i panzióban töltöttük az éjszakát, aztán vasárnap délelôtt hazajöttünk.

2008. július 5., szombat

Alison (lányunk), Rosalind (az újszülött), Josie-ka, Lois (feleségem)


az új mosókonyhánk: körülötte az új ösvény, a spirituális ösvény a testi extázishoz (vagyis a mosás öröméhez)


2008 július 5. szombat

Jelen pillanatban elfoglaltak vagyunk a második unokánk, Rosalind születésébôl kifolyólag: Haslemere-ben leszünk egész jövô héten, segítünk a lányunknak, Alison-nak a két kisgyerek gondozásában. Remélem, újrakezdem a blogom írását késô júliusban. Egyelôre van két fényképem: (1) Alison (lányunk), Rosalind, Josie, Lois (feleségem) (2) az új hozzáépült mosókonyhánk: a legutóbbi kép (lásd felül)